Последната промена е направена на:
15 октомври 2018 во 09:18 часот.
Македонски (Macedonian)English (United Kingdom)Albanian
header_mk
Настани
Филтер по наслов     Прикажи # 
# Наслов Датум
1 Регионална актуарска конференција – 22 февруари 2018 година Вторник, 20 Февруари 2018
2 Наградени на конкурсот „Светски ден на штедење“ (на теми: „И јас умеам да штедам“ и „Што значи за мене осигурувањето на домот и семејството“) Среда, 01 Ноември 2017
3 Реализирана работна посета со претставници од Регулаторот на финансиски пазар на Австрија Четврток, 20 Јули 2017
4 Глобална недела на пари Петок, 24 Март 2017
5 Доделена награда на Агенцијата за супервизија на осигурување Среда, 01 Март 2017
6 Спроведена обука за вработените во Агенцијата за супервизија на осигурување Четврток, 03 Март 2016
7 Одбележување на Денот на осигурувањето, 1 ноември, 2015 година Четврток, 05 Ноември 2015
8 Предизвици и трендови на глобалната осигурителна индустрија и нивното влијание на осигурителната индустрија во Македонија Вторник, 22 Септември 2015
9 Одбележување на Денот на осигурувањето Понеделник, 10 Ноември 2014
10 Доделување на награди за најдобри ликовни и литературни творби по повод меѓународниот ден на штедење Петок, 31 Октомври 2014
 
« ПочетокПред12345СледноКрај »
Страница 1 од 5

Анкета

Дали сметате дека нашата интернет страница ги задоволува вашите потреби?
 
Дали сметате дека информациите на нашата интернет страница се лесно достапни?
 

 

 

  • Потребна документација
  • Тарифник на АСО
  • Мисија
  • Квартални извештаи
  • Прашајте ја АСО
  • Закони
  • Регистар на друштва за осигурување